Online: 1

Pasja, hobby, przyjemność ale przede wszystkim radość tworzenia!

Warsztaty w Zielonej Górze

Są to pierwsze otwarte warsztaty zdradzające tajniki wykonywania kwiatów z krepy i bibuły organizowane przez "Najpiękniejsze Kwiaty z Bibuły". Do tej pory były to głównie zajęcia zamknięte w szkołach, domach kultury lub podobnych instytucjach. Teraz zapraszamy każdego, kto chciałby nauczyć się z pierwszej ręki wykonywać podobne kwiaty, jak zaprezentowane poniżej.

Warsztaty planujemy w sobotę na przełomie sierpnia i września 2016 w Zielonej Górze, na terenie Muzeum Etnograficznego w Ochli. Będą one przeznaczone dla początkujących i absolutnie początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z krepą. Grupa będzie liczyć maksymalnie 15 osób, a same warsztaty potrwają trzy godziny.

Do 31 grudnia 2014 roku Ochla była samodzielną wsią. Od nowego roku jest częścią Zielonej Góry, dlatego położona jest nieco z dala od centrum. Z dworca kolejowego przejazd miejskim autobusem trwa ok. 20 minut. Dokładny adres oraz wskazówki dotyczące dojazdu podamy później.

Godziny rozpoczęcia warsztatów będą dopasowane do godzin przyjazdów autobusów komunikacji miejskiej. W soboty kursy odbywają się co godzinę. Zachęcamy oczywiście też do odwiedzenia skansenu.

Warsztaty dla początkujących - Róż(a)ne kompozycje
Główną bohaterką tych warsztatów będzie róża w różnym wydaniu. Proponujemy wykonanie całej róży z łodygą i listkami, z których później można ułożyć kompozycję. Przedstawimy również, jak wykonać efektowne róże z cieniowanej krepy. Pokażemy też sposoby na wykonanie pączków róży. A na zakończenie przedstawimy jak bawiąc się wielkością płatków, ilością kwiatów, dodatkowymi gałązkami z liśćmi ułożyć różnorodne bukiety.

Na warsztatach przedstawimy podstawowe i te bardziej zaawansowane techniki wykonywania elementów kwiatów z krepy/bibuły oraz wyjaśnimy, w czym leży tajemnica naturalnego wyglądu bukietów i kwiatów.
Niektóre czynności mogą wymagać wielu prób i powtórzeń, by opanować technikę, ale dokładnie pokażemy w czym rzecz i jak ustrzec się błędów. Płatki czy pojedyncze elementy kwiatu będzie można sobie zachować na wzór.

Chcesz być na bieżąco? Polub naszą stronę na Facebook'u.

Aktualizacja:  03.03.2016
Copyright © 2007-2016 by Świat Ozdób   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
Współpraca  |   Przewodnik po Berlinie  |   Stajnia Rajdowa Geronimo
 
stat4u