Warsztaty i pokazy

Warsztaty i pokazy. Moje kwiaty z bibuły. Maria CzuprynaPokazy

Organizacja pokazów ludowego rękodzieła jest odpowiednia przy większej liczbie uczestników bądź na imprezach masowych, takich jak targi, festyny czy jarmarki. Pokaz obejmuje:

  • pokaz wykonania 1-2 kwiatów lub ozdób (min. 2 godziny)
  • materiały
  • pomoc i fachowa rada dla uczestników pokazu przy wykonywaniu elementów kwiatu lub ozdoby (nie jest to pełny, prowadzony warsztat!)

Minimalny czas trwania pokazu to 2 godziny (1 kwiat).

Warsztaty

Warsztaty przeznaczone są dla małych grup (10-15 osób). Uczestnicy biorą udział w pokazie, krok po kroku obserwują jak powstaje dany kwiat, a następnie samodzielnie wykonują go od podstaw. Istnieje możliwość przygotowania wszystkich elementów, tak by mniej wprawni uczestnicy (lub przy niewielkiej ilości czasu) będą w stanie samodzielnie złożyć kwiat lub ozdobę. Warsztaty obejmują:

  • pokaz wykonania 1-2 kwiatów lub ozdób
  • wszystkie materiały
  • szczegółowy instruktaż przygotowania elementów i złożenia kwiatu

Minimalny czas trwania pokazu to 2-2,5 godziny (1-2 kwiaty).

Klasy szkolne

W zależności od liczby godzin i uczestników, zajęcia w ramach szkolnych lekcji można dopasować pod indywidualne życzenia pedagogów. Zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Minimalny czas trwania zajęć to 2 godziny lekcyjne.

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (Ochla)

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli ma w swojej ofercie specjalne programy edukacyjne dla zorganizowanych grup (dorosłych, młodzieży i dzieci). Istnieje możliwość zamówienia warsztatów robienia kwiatów z bibuły ze mną. Zajęcia odbywają się na terenie skansenu w zabytkowych chatach, a miejsce można wykorzystać na dalsze atrakcje w ramach firmowych imprez integracyjnych czy wycieczek szkolnych (przejażdżki konną bryczką, ognisko lub grill na wyspie, dawne zabawy podwórkowe).

Zgłoszenia / zapytania należy kierować do:
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli
66-006 Ochla ul. Muzealna 5, woj. Lubuskie
(+48 68 3211193 (dział oświatowy)
www.muzeumochla.pl

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.