Online: 1

Pasja, hobby, przyjemność ale przede wszystkim radość tworzenia!

Krótki poradnik, jak zacząć

Krepa, bibuła, papierowa wstążka, druty, nóż i nożyczki.

Tak, to wszystko, czego używam do wykonania kwiatów i bukietów. Nie ma znaczenia jak dużych, czy wręcz przeciwnie, jak małych. Podstawą mojego warsztatu jest włoska krepa, którą można rozciągnąć i modelować. Praktycznie nie używam kleju, przez co moje prace są bardzo estetycznie wykonane. Różnej grubości druty pozwalają na swobodne łączenia poszczególnych elementów oraz dogodne ułożenie kompozycji kwiatowych.


   
 
 

By zacząć pracę nad pierwszym kwiatem, wystarczy przejść się do najbliższej hurtowni florystycznej lub zajrzeć na Allegro i zamówić potrzebne materiały. Rynek krepy jest praktycznie zdominowany przez produkty włoskiej firmy Cartotecnica Rossi. Ma ona w ofercie całą gamę kolorów oraz odcieni, odpowiednio ponumerowanych. Niekiedy sprzedawcy na Allegro używają tych numerów do oznaczenia poszczególnych odcieni, gdyż na zdjęciach mogą się niewiele różnić. Również w moim ebooku posługuję się numeracją firmy. Właściwości krepy pozwalają wymodelować płatki kwiatów, a jej faktura pozwala uzyskac realny efekt.

Ze zwykłej bibuły wykonuję proste kwiaty, chętnie daję ją dzieciom (jest mniej kosztowna) i używam jako owijki do łodyg. Warto wybrać mocniejszą, niezbyt prześwitującą, by się nie rwała.

Wstążka papierowa uzupełnia krepę. Może być kolorowa, cieniowana lub jednobarwna. Wykonuję z niej przede wszystkim liście ale również kwiaty. Jej pomarszczona faktura doskonale imituje naturalne nierówności.

Florystyczne druty służą mi głównie jako łodygi oraz do łączenia poszczególnych elementów. Kiedy udostępniałam pierwsze instruktaże kwiatów, praktycznie nikt ich nie używał. Z prostej przyczyny: nie były dostępne na rynku. Używałam więc cienkich drutów izolacyjnych, wcześniej zdejmując z nich nożem plastik. Bardzo żmudne zajęcie. Teraz jest ich bardzo duży wybór. W moim warsztacie dominuje firma Flowerplast. Nie używam drewnianych patyczków czy wykałaczek.

Wreszcie nożyczki i nóż, których nie trzeba szerzej przedstawiać. Każdy ma swoje ulubione. Nóż przydaje się do modelowania płatków i wywijania brzegów.


Więcej praktycznych porad znajdziecie również w moim ebooku "Jak wykonać bukiet kwiatów z bibuły".

Aktualizacja:  03.03.2016
Copyright © 2007-2016 by Świat Ozdób   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
Współpraca  |   Przewodnik po Berlinie  |   Stajnia Rajdowa Geronimo
 
stat4u