Choinkowe ozdoby

Dawniej, kiedy szklane bombki były drogie lub trudno dostępne, choinki ozdabiano tym, co się miało pod ręką, czyli najczęściej kolorowym papierem. Zbierano również „sreberka” i „złotka” z opakowań, by potem owinąć nimi orzechy lub jabłka. Ozdobami, szczególnie lubianymi przez dzieci, były też wypieki w kształcie świątecznych motywów i słodycze.

Przy dzisiejszym nadmiarze świątecznych ozdób, wśród których dominują tanie, chińskie dekoracje, warto pokusić się o powrót do dawnych zwyczajów i spróbować wykonać samemu choinkowe ozdoby. W sieci aż roi się od pomysłów na watowe bałwanki, papierowe łańcuchy czy gwiazdy. Warto pamiętać, że kiedyś choinki ozdabiano też kwiatami. Poniżej, kilka zdjęć moich dekoracji z ostatnich lat. Kwiaty z bibuły, popularne jeżyki, gwiazdki, a ostatnio bombki ze styropianu, ozdobione materiałem, cekinami i wstążkami  – moja wersja ludowej choinki.

Ozdoby choinkowe z bibuły - Moje kwiaty z bibuły - Maria CzuprynaOzdoby choinkowe z bibuły - Moje kwiaty z bibuły - Maria CzuprynaOzdoby choinkowe z bibuły - Moje kwiaty z bibuły - Maria CzuprynaOzdoby choinkowe z bibuły - Moje kwiaty z bibuły - Maria CzuprynaOzdoby choinkowe z bibuły - Moje kwiaty z bibuły - Maria CzuprynaOzdoby choinkowe z bibuły - Moje kwiaty z bibuły - Maria Czupryna

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.